Dyt. Gülhan Koca

Diyetisyen
İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ nde okudu. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi yetişkin bölümü, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Sami Ulus Çocuk Hastanesi, Hotel Dedeman F&B Departmanı, Sardunya Yemek Hizmetleri – Yapı Kredi Bankası, Sistem Yemek Hizmetleri – Gazi Koleji “Stajyer Diyetisyen” olarak görev yaptığı yerler arasındadır. Lisans tez çalışmasını olan “Fonksiyonel Besinler” i başarıyla tamamlayarak 2004 yılında iyi bir dereceyle mezun oldu.

Meslek hayatına ilk olarak Nişantaşı Nutraslim Zayıflama Merkezinde başlayarak, Ataköy Kalp ve Hipertansiyon Merkezi, Özel Yeni İsviçre Hastanesi, Dermacare Güzellik Merkezi, Fit-Line Slim and Gym Center, Abank Genel Müdürlüğü’ nde tam ve yarı zamanlı olarak diyetisyenlik hizmeti vermiştir. 2006 yılından beri Özel Surp Agop Hastanesi Taksim’ de “Klinik Diyetisyenlik”, “Mutfak Denetim Sorumlusu” ve “Poliklinikte Beslenme Danışmanlığı” hizmetlerini vermektedir. Temmuz 2019’dan beri de İstanbul Tüp Bebek Merkezi’nde danışanlarına zayıflama ve gebelik döneminde beslenme konularında destek vermektedir.

Mesleğinde gelişmeleri yakından takip eden Gülhan Koca alanındaki birçok kurs ve seminerlere katılarak sertifika almıştır. En son olarak Türkiye Futbol Fedarasyonu’ nun Sağlık Eğitim Programı kapsamındaki “Beslenme Uzmanlığı Eğitim Kursu “na katılmıştır.

Medyada beslenme konusunda programlara konuk olan ve bilgilerini paylaşan Gülhan Koca Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Sosyal medyayı da yakından takip ederek buradan da sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır.