Sevil Ünal

IVF Laboratuvar Direktörü
Sevil Ünal 1973’te Edirne’de doğmuştur. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur; ancak, kariyeri tüp bebek ile çok daha önce, 1994-1998 yılları arasında Ankara Sevgi Hastanesi’nde kesişmiştir.

2000-2012 yılları arasında İstanbul Şişli Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ndeki çalışma hayatının son 5 yılında sorumlu embriyolog olarak görev yapmıştır. Daha sonrasında yine 2012-2016 yılları arasında Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde sorumlu embriyolog olarak çalışmıştır.

Tüp bebek kariyeri boyunca ICSI için sperm morfoloji seçimi, embriyoların co-kültür ortamında geliştirilmesi, embriyo blastosist gelişimi ve transfer için embriyo seçimi, embriyo freezing ve thawing ile ilgilenmiştir. Aynı zamanda Embryoscope ile embriyo takibi ve embriyolarda genetik hastalıkların tespiti için tüm kromozomların taranmasını sağlayan a-CGH ve NGS yöntemlerinin tüp bebek laboratuvarı ayağında etkin görevler almıştır.

2017 başı itibariyle İstanbul Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezinin yeniden yapılandırmasında aktif görev almış olup, kariyerini IVF Laboratuvar Direktörü olarak sürdürmektedir.