ŞEHİRDIŞI HASTALAR

Şehir dışı veya yurt dışından tüp bebek tedavisi için gelecek hastalarımızın adetlerinin 2. ile en geç 5. günü arasında İstanbul’da bulunmaları gerekmektedir. Tercihen ön görüşe, muayene, durum tespiti ve eksik testlerin tamamlanması için adetden 1-2 gün önce İstanbul’da olunması ve merkezimizle iletişime geçmiş olmaları tedavi programı açısından daha iyi olacaktır.

Adetinizin ilk gününde merkezimizi arayıp randevu alabilirsiniz. Ortalama kalış süreniz 18-20 gün civarında olacaktır. İlk muayenenizde görmek istediklerimiz; spermiogram, HSG (Rahim filmi), son 6 ay içinde yapılmış kan tahlilleriniz varsa genetik testleriniz, ameliyat raporlarınız ve önceki tüp bebek denemelerinizin epikrizleridir.

İstanbul’da kalış sürelerini azaltmak isteyen hastalarımız için, takip muayenelerini bulundukları şehirde yapabilecek doktorlarımız mevcuttur. Yumurta toplama ve embriyo transfer işlemleri için İstanbul’a gelmeleri ve yaklaşık 7 gün kadar kalmaları yeterli olabilmektedir.

Embriyo transferinin ertesi günü hastalarımızın yolculuk etmesinde sakınca yoktur. 6 saate kadar araç yolculuğu olabilir ama daha uzun mesafelerde uçak yolculuğunu tercih etmenizi öneriyoruz. Gebelik olması durumunda takiplerine bulundukları şehirde devam edebilirler.

Hastalarımızın konaklamaları için yönlendireceğimiz oteller mevcuttur. Daha detaylı bilgi için hasta bilgilendirme bölümümüz ile görüşebilirsiniz.

Sağlıkla kalın,
İSTANBUL TÜP BEBEK VE KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ